Morzkulcowa zima pod hasłem szkoleń!

By Paulucha, 07.02.2014 21:32

 

 

Zgodnie z zapowiedziami naszego Szkoleniowca odbyły się pierwsze, styczniowe wykłady
i warsztaty doszkalające.
Mogliśmy wysłuchać trzech prelegentów prezentujących różne zagadnienia związane z kajakarstwem.

 

 

 

 

 

Na pierwszy ogień poszedł nasz klubowicz Wiktorek, który swój wykład skierował do kadry szkolącej na basenach. Celem prezentacji było usystematyzowanie sposobu szkoleń oraz zwrócenie uwagi na techniczne aspekty poszczególnych elementów szkoleń basenowych.

 

 

W ostatni czwartek stycznia odwiedzili nas przyjaciele z Żabiego Kruka. Jerzy Świtek omówił zagadnienia  związane z charakterystyką i rodzajami grup spływowych, a Emilia Chamerska przeprowadziła warsztaty z relacji interpersonalnych w grupie spływowej, ze szczególnym uwzględnieniem roli Lidera. Nasi klubowicze chętnie brali udział w różnych zadaniach proponowanych przez Emilię. Okazało się, iż teoretycznie proste zawiązanie supła przy udziale dziesięciu osób nie jest taką oczywistością, a znaczenie słów takich jak np. asertywność, współdziałanie czy kierownictwo wzbudziło kontrowersje i żywą dyskusję :)

Wczoraj z kolei mogliśmy poznać system certyfikacji kajakowej w Polsce, o którym wykład przeprowadził ponownie Jerzy Świtek. Zwrócił on uwagę na trzy różne drogi rozwoju (PTTK, PZKaj i PSKK) kajakarza, a także na niuanse, które są związane ze zdobywaniem kwalifikacji.

Ale to nie koniec! Wciąż czekają nas kolejne zajęcia m.in. z nowoczesnych technik reparacji sprzętu, rozwiązywania konfliktów w grupie i nauk technik kajakowych na basenie – tym razem wykład będzie skierowany dla osób uczących się (na co zwrócić uwagę i jak wyeliminować błędy, by stać się jeszcze lepszym kajakarzem ;p).

We wtorkowe i sobotnie wieczory można nas spotkać na jednym z gdyńskich basenów, gdzie szlifujemy nasze umiejętności praktyczne, ćwicząc technikę i ewolucje kajakowe,  wykonując kabiny, dzióbki, eskimoski, podpórki czy freestylowe figury, doskonale się przy tym bawiąc i ciesząc się wspólnie spędzonym czasem ;)

Od października 2013 roku, na morzkulcowych zajęciach basenowych gościło już 48 osób, które samodzielnie lub z pomocą naszych szkoleniowców rozwiają swoje talenty.

 

Morzkulce w zimie intensywnie przygotowują się do nadchodzących wyzwań i kajakowych przygód !

 

W marcu ruszamy ze Szkoleniówką przeznaczoną dla nowych adeptów kajakarstwa.  Wkrótce ukaże się więcej informacji o planowanym kursie. Zapraszamy wszystkie  osoby chcące przeżyć przygodę, poznać nowych ludzi i zarazić się naszą pasją jaką jest wspólne kajakowanie :)

———–

Kotarka

Więcej zdjęć w naszej galerii!

 
Projekt i wykonanie:Łukasz Opałka, zalecana przeglądarka firefox 3.6 lub nowsza