Szkoleniówka 2011

Przez duzy, 20.02.2011 23:43

Spotkania Organizacyjne kursu 3 i 10 marca o godz.18:15!

Odbędą się one w siedzibie Klubu przy ul. Do Studzienki 34A duże drzwi od frontu budynku z logiem Klubu(ten sam budynek co Pizzeria PRL i Autsajder).>>mapka<<

Kontakt do Szkoleniowca:

Michał Mikucki

mail: mikucki.m@gmail.com
Terminarz Szkolenia 2011

tel: 607-913-144

O kursie:

Tradycją już jest fakt, iż Studencki Klub Kajakowy Morzkulc organizuje na wiosnę cykl szkoleń kajakowych zwanych  Szkoleniówką.
Jest to wspaniała okazja, by poznać nowych ludzi, spędzić ciekawie czas, zdobyć wiele umiejętności turystycznych, przeżyć przygodę, ale przede wszystkim nauczyć się pływać nie tylko kajakiem jedno- i dwu-osobowym ale również kanadyjką.

Każdy kto decyduje się wziąć udział w szkoleniu, poznaje kajakarstwo od najlepszej strony i dowiaduje się, że może ono zostać jego życiową pasją, sposobem na życie.
Zabawa jednak nie kończy się tylko na kursie – trwa dalej.
Większość uczestników pozostaje przy Klubie i wraz z innymi klubowiczami bierze udział w rozmaitych imprezach turystycznych, eksploracjach, poznaje nieznane mu dotąd malownicze zakątki Polski (… z rzeki to wygląda zupełnie inaczej…). Poznaje barwne postacie, ludzi których łączy jedna filozofia – pasja odkrywania świata.

Zakres kursu obejmuje:

  • 3 wykłady których tematyka związania jest z podstawowymi zagadnieniami kajakarstwa:  budowa sprzętu pływającego, locja kajakowa, zachowanie na wodzie, ratownictwo kajakowe oraz organizacja imprez kajakowych;
  • kurs pierwszej pomocy przeprowadzony przez ratowników na co dzień pracujących w pogotowiu ratunkowym
  • 2 godziny na basenie z kajakiem pod okiem instruktora (poznanie technik wiosłowania, bezpiecznego zachowania się na wodzie oraz ratownictwa wodnego);
  • praktyczne poznanie budowy sprzętu kajakowego, sposobów jego naprawy i konserwacji;
  • nauka techniki pływania na różnych rodzajach kajaków(K1, K2) i kanadyjkach(C2);
  • 5 weekendowych spływów rzekami Pomorza doskonalących umiejętności pływania kajakiem i kanadyjką;
  • możliwość członkostwa w Klubie i kolejnych kursach z zakresu kajakrstwa oraz mozliwość dofinansowania ich przez Klub;
  • możliwość uczestnictwa w innych imprezach i spływach klubowych;
  • wspaniałą zabawę ;D

Całość jest urozmaicana pokazami slajdów, filmów i Imprezą Integracyjną (26.03). Zamknięcie Szkoleniówki nastąpi na corocznie organizowanych Igraszkach Morskich(3-5.06.2011) .

Koszt 209zł

Możliwość zapłaty w trzech ratach (50zł przed pierwszym basenem, 50zł do 31.03, 109zł do 21.04)

Zapisy podczas spotkań organizacyjnych!

Sprzęt na którym pływamy jest bardzo zróżnicowany. Są to łódki wykonane z kompozytu składającego się z włókna szklanego i żywicy poliestrowej oraz kajaki polietylenowe. Szkolenie odbywa się na kajakach jedno i dwuosobowych oraz kanadyjkach. Do zajęć na basenie wykorzystujemy polietylenowe kajaki jednoosobowe, które normalnie służą nam do pływania po rzekach górskich.

Dalsze szkolenia:

Jednym z nich jest ogólnopolski spływ Drawa Szkoleniowa (15/16-31.07.2011). Jest to 16 dniowy spływ wakacyjny, którego ukończenie jest konieczne do uzyskania uprawnień PTTK i PZK.
Dla osób, którym „nizinne” kajakowanie nie wystarczy i będą chcieli poczuć dreszczyk emocji towarzyszący kajakarstwu górskiemu, organizowane są szkolenia techniki górskiej. Zainteresowani będą mogli pojechać do Jurgowa koło Bukowiny Tatrzańskiej, aby spróbować swych sił na Białce Szkoleniowej.
Później przychodzi kolej na wiosenne wyjazdy na Czechy Szkoleniowe i rzekę Kamienną, ale  także w Alpy i czego jeszcze dusza zapragnie!

Chesz więcej ?

obejrzyj film:
Szkoleniówka 2010

zajrzyj do galerii zdjęć:
Szkoleniówka 2008, Szkoleniówka 2009, Szkoleniówka 2010

 
Projekt i wykonanie:Łukasz Opałka, zalecana przeglądarka firefox 3.6 lub nowsza