Szkoleniówka 2015

Przez Paulucha, 10.02.2015 13:31

Spotkania organizacyjne 5 i 12 marca o godz. 18:30,
w siedzibie Klubu przy ul. Do Studzienki 34A.
Duże drzwi od frontu budynku z logiem Klubu
(ten sam budynek co Pizzeria PRL i Autsajder)->MAPKA

Zapisy podczas spotkań organizacyjnych
i w formularzu zapisów ZAPISY

Kontakt do Szkoleniowca:

szkoleniowiec.morzkulc@gmail.com

Koszt to jedyne 220zł!

Możliwość zapłaty w trzech ratach:

 • 1 rata 100zł do 20.03.2015
 • 2 rata 60zł do 10.04.2015
 • 3 rata 60 zł do 24.04.2015


Kurs obejmuje:

 • 4 wykłady: budowa sprzętu pływającego i asekuracyjnego, metodyka prowadzenia spływów kajakowych i locja kajakowa, ratownictwo kajakowe oraz technika pływania;
 • 2 godzinny kurs pierwszej pomocy prowadzony przez ratowników medycznych (teoria + pozoracje);
 • jednodniowy spływ “O” po Motławie plus 5 weekendowych majowych spływów rzekami Pomorza doskonalących umiejętności pływania kajakiem (K1 i K2) i kanadyjką (C2);
 • zajęcia na basenie z kajakiem pod okiem instruktora (poznanie technik wiosłowania, wsiadania i wysiadania z kajaka oraz ratownictwa wodnego);
 • praktyczne poznanie budowy sprzętu kajakowego, sposobów jego naprawy i konserwacji;
 • możliwość członkostwa w Klubie i kolejnych kursach z zakresu kajakarstwa oraz możliwość dofinansowania ich przez Klub;
 • imprezę integracyjną i wieczorek zapoznawczy;
 • możliwość uczestnictwa w innych imprezach i spływach klubowych;
 • wspaniałą zabawę ;D

Zamknięcie Szkoleniówki nastąpi na corocznie organizowanych Igraszkach Morskich (12-14.06.2015), gdzie uczestnicy kursu stają się członkami klubu.

Pewnie zastanawiasz się “co to jest Szkoleniówka?”

To już coroczna tradycja,że SKK Morzkulc wraz z rozpoczęciem wiosny organizuje Szkoleniówkę.
Jest to kurs przeznaczony dla wszystkich spragnionych nowych doznań, chcących nauczyć się pływać na kajakach, aktywnie spędzać czas oraz poznać nowych ciekawych ludzi.

 

 

Może to właśnie Kajakarstwo stanie się Twoją pasją :)

 

Szkolenie odbywa się na kajakach jedno- i dwuosobowych oraz kanadyjkach. Do zajęć na basenie wykorzystujemy polietylenowe kajaki jednoosobowe, które normalnie służą nam do pływania po rzekach zwałkowych oraz górskich. Pływamy używając wioseł o piórach skręconych względem drążka co wpływa na inną technikę wiosłowania (bardziej naturalną) niż przy wiośle o piórze równoległym, tzw. zerówce.

 

 

Szkoleniówka składa się z dwóch części, teoretycznej i praktycznej.

Część teoretyczna składa się z cyklu wykładów, wtajemniczających kursantów w niuanse kajakowe, ratownictwa kajakowego oraz kursu pierwszej pomocy.

Prace sprzętowe, baseny oraz spływy Szkoleniówkowe obejmują praktyczny aspekt kursu.

 

Na zajęciach basenowych kursanci ćwiczą pod czujnym okiem naszych instruktorów i uczą się m.in. jak: wsiąść i wysiąść z kajaka, zrobić poprawną kabinę, wylać wodę z kajaka, holować osobę znajdująca się w wodzie oraz wykonać dzióbek.

 

Na pierwszych spływach wozimy ze sobą wszystko, co niezbędne.Oprócz rzeczy uczestników zabieramy namioty oraz wyposażenie wachtowe potrzebne do przyrządzania posiłków. Śpimy pod namiotami.

Gotujemy smaczne posiłki, które przyrządzamy wspólnie na świeżym powietrzu przy ognisku.

Wieczorami cieszymy się wzajemnym towarzystwem, gitarą oraz otaczającą nas przyrodą.

 

Po Szkoleniówce

Zabawa jednak nie kończy się tylko na kursie – trwa dalej.
Większość uczestników pozostaje przy Klubie i wraz z innymi klubowiczami bierze udział w rozmaitych imprezach turystycznych, eksploracjach, poznaje nieznane mu dotąd malownicze zakątki Polski (… z rzeki to wygląda zupełnie inaczej…). Poznaje barwne postacie, ludzi których łączy jedna filozofia – pasja odkrywania świata.

 

 

Dalsze Szkolenia

Każdemu chcącemu udowodnić samemu sobie, że może więcej polecamy jako kolejny etap    Drawę Szkoleniową. Trwający 16 dni ogólnopolski spływ rzeką Drawą oraz dopływami, na zawsze zmienia uczestników ze zwykłych użytkowników kajaka na osoby umiejące poprowadzić spływ w praktycznie każdych warunkach. Ukończenie szkolenia jest konieczne do uzyskania uprawnień PTTK i PZKaj.

 

Dla osób, którym „nizinne” kajakowanie nie wystarczy i chciałyby doświadczyć większej dawki adrenaliny proponujemy szkolenia z technik górskich. Poczynając od basenów, pobliskiego bystrza, a następnie Wietrznic Szkoleniowych, by przystąpić do ogólopolskiego kursu na Białce Tatrzańskiej. Celem Białki Szkoleniowej jest zapoznanie się z techniką pływania oraz ratownictwem na rzekach górskich.
Później przychodzi kolej na wiosenne wyjazdy na Czechy Szkoleniowe i rzekę Kamienną, ale także w Alpy i czego jeszcze dusza zapragnie!

Zapraszamy!

 

 

 

 
Projekt i wykonanie:Łukasz Opałka, zalecana przeglądarka firefox 3.6 lub nowsza