Szkoleniówka 2012

Przez duzy, 16.02.2012 15:44

Kurs kajakarstwa dla każdego_DSC6010.jpg

Prosto, bezpiecznie, skutecznie

Spotkania organizacyjne 1 i 8 marca o godz. 18.15, dodatkowe spotkania 15 i 22 marca o 17.30 w siedzibie Klubu przy ul. Do Studzienki 34A. Duże drzwi od frontu budynku z logiem Klubu (ten sam budynek co Pizzeria PRL i Autsajder)-> MAPKA

Zapisy podczas spotkań organizacyjnych.

Koszt to jedyne 219zł!

Możliwość zapłaty w trzech ratach (50zł do 22.03, 50zł do 29.03, 119zł do 26.04)

Terminarz szkolenia

 

O Szkoleniówce słów kilka100_6208.JPG

Co roku na wiosnę organizujemy szkolenie z kajakarstwa zwane Szkoleniówką z myślą o studentach oraz wszystkich chętnych osobach, które chcą nauczyć się pływać kajakiem, spędzić aktywnie czas, a przede wszystkim poznać nowych, ciekawych ludzi i przeżyć przygodę.

Pływamy po jeziorach i rzekach Pomorza, głównie Kaszub, takich jak Kółko Raduńskie, Wda, Wierzyca czy Radunia. Razem przygotowujemy się do spływu, razem pływamy, razem gotujemy obiady i robimy kanapki, razem śpiewamy i bawimy się przy ognisku.

P5020449.JPGSprzęt, na którym pływamy jest bardzo zróżnicowany. Są to łódki wykonane z kompozytu składającego się z włókna szklanego i żywicy poliestrowej oraz kajaki polietylenowe. Szkolenie odbywa się na kajakach jedno- i dwuosobowych oraz kanadyjkach. Do zajęć na basenie wykorzystujemy polietylenowe kajaki jednoosobowe, które normalnie służą nam do pływania rzek zwałkowych oraz górskich. Pływamy używając wioseł o piórach skręconych względem drążka co wpływa na inną technikę wiosłowania (bardziej maturalną) niż przy wiośle o piórze równoległym tzw. zerówce.

 

_MG_6254.jpg

Każdy kto decyduje się wziąć udział w szkoleniu, poznaje kajakarstwo od najlepszej strony i odkrywa, że staje się ono jego życiową pasją.

Zabawa nie kończy się tylko na kursie.

Kto poczuje, że odnalazł swoje miejsce wśród nas, przychodzi do Klubu na cotygodniowe czwartkowe spotkania  i wraz z innymi klubowiczami bierze udział w rozmaitych imprezach turystycznych i eksploracjach, poznaje nieznane mu dotąd malownicze tereny z wodnej perspektywy oraz wielu kajakarzy i kajakarki z całej Polski. Wspólna pasja sprzyja wielu okazjom do spotkań i podróży oraz rozwijaniu przyjaźni na długie lata.

Kurs obejmuje:

  • 4 wykłady:  budowa sprzętu pływającego i asekuracyjnego, metodyka prowadzenia spływów kajakowych i locja kajakowa, ratownictwo kajakowe oraz technika pływania;
  • 4 godzinny kurs pierwszej pomocy prowadzony przez ratowników medycznych (teoria + pozoracje)
  • 5 weekendowych spływów rzekami Pomorza doskonalących umiejętności pływania kajakiem (K1 i K2) i kanadyjką (C2);
  • zajęcia na basenie z kajakiem pod okiem instruktora (poznanie technik wiosłowania, wsiadania i wysiadania z kajaka oraz ratownictwa wodnego);
  • praktyczne poznanie budowy sprzętu kajakowego, sposobów jego naprawy i konserwacji;
  • możliwość członkostwa w Klubie i kolejnych kursach z zakresu kajakarstwa oraz możliwość dofinansowania ich przez Klub;
  • imprezę integracyjną i wieczorek zapoznawczy
  • możliwość uczestnictwa w innych imprezach i spływach klubowych;
  • wspaniałą zabawę ;D

Zamknięcie Szkoleniówki nastąpi na corocznie organizowanych Igraszkach Morskich (2-3.06.2012), gdzie uczestnicy kursu stają się członkami klubu.

P5313112.JPG

Dalsze szkolenia:

Z kajakarstwa kwalifikowanego, turystycznego – ogólnopolski spływ Drawa Szkoleniowa (14-29.07.2012). Trwający 16 dni spływ rzeką Drawą oraz dopływami, na zawsze zmienia uczestników ze zwykłych użytkowników kajaka na osoby umiejące poprowadzić spływ w praktycznie każdych warunkach. Ukończenie szkolenia jest konieczne do uzyskania uprawnień PTTK i PZKaj.
1749_30-06_DSC_0977.jpg

Dla osób, którym „nizinne” kajakowanie nie wystarczy i będą chcieli poczuć dreszczyk emocji towarzyszący kajakarstwu górskiemu, organizowane są szkolenia techniki górskiej. Zainteresowani będą mogli pojechać do Jurgowa koło Bukowiny Tatrzańskiej, aby spróbować swych sił na Białce Szkoleniowej.
Później przychodzi kolej na wiosenne wyjazdy na Czechy Szkoleniowe i rzekę Kamienną, ale  także w Alpy i czego jeszcze dusza zapragnie!

 

 

 

 

Kontakt do Szkoleniowca:

Prakseda Hirsch

mail: praxah@gmail.com

tel.: 500-666-407

 
Projekt i wykonanie:Łukasz Opałka, zalecana przeglądarka firefox 3.6 lub nowsza