XXXVII Urodziny SKK ‘Morzkulc’

Przez Łukasz Opałka, 30.10.2012 20:13

szybkie linki: FEJSBUKMAJTYKonkurs: Przejażdżka z agentemLISTA OBECNOŚCI

artykuły w odwrotnej kolejności, najnowsze (poza zapisami) na górze strony


Informacje i Zapisy

2012-11-22

” Jak donosi HBO, a dokładniej kanał HBO WYGONIN, ruszają zapisy na Urodziny Morzkulca!

Dla tych, którzy odwiedzą nas pierwszy raz, dla tych, co już byli, a zapomnieli co jest, jak było i będzie – podajemy podstawowe informacje:

–Impreza (noclegi w bazie harcerskiej – na łóżkach/materacach/podłodze kto pierwszy, ten lepszy [UWAGA - w tym roku atrakcja, za dodatkową opłatą możliwy nocleg w namiotach ;)], ciepłe/gorące napoje, wrzątek dla panny Magdy, wyborne zaopatrzenie do ogniska, dziczyzna w sobotę wieczorem, ciepła strawa po spływie, piwo bez umiaru, lekkie sobotnie i niedzielne śniadanie, gitary, śpiewy, towarzystwo superbohaterów itd…):

tylko piątek 40 zł, tylko sobota 70 zł, całość piątek – niedziela 110 zł (ha, pokonać inflację!).

–Spływ (koszt transportu na i ze spływu ludzi i sprzętu, ognisko w trakcie; koszt jest niezależny od sprzętu własnego, bądź organizatora): rzeką Wierzycą od Pieców/Zapowiednika do Kręskiego Młyna, około 12km – 20pln.

ZAPISY na spływ do 11 GRUDNIA włącznie.

W ramach spływu prowadzimy akcję “poznaj inne/ych Klubowiczki/ów i Kajakarki/rzy” – wybierz z kim chcesz płynąć, a skontaktujemy Cię z tą osobą i spróbujemy pomóc ;). Jest to powtarzalna (była rok temu) okazja na towarzystwo ważnej osoby światka kajakowego w jednej osadzie.

–Czapko-szalik: 15 zł.

–Majty: 10/12 zł.

Zapisy na Majty tylko do 7 grudnia, do godziny ~20:00!

–Informacje ogólne i zapisy: będziecie potrzebować śpiwora i karimaty, na wszelki wypadek. Własne kubki na piwo, czy ciepłe napoje będą stanowić alternatywę dla plastików, a jednocześnie pomożesz chronić środowisko. A… i ubierzcie się ciepło na spływ.

 

Informacji na temat Urodzin, spływu, całości spraw związanych z tematem, a także na temat wielu zagadnień fizycznych, pola magnetycznego itd, z przyjemnością i całkiem szybko (całkiem, nie przesadnie, w miarę możliwości) udziela pomocnik Pani Kierownik – pole-mail:pol[-małłłpa-]pola.com.pl , tel 6 0 3 6 60 7 10

Jeśli nie możesz przyjechać na Urodziny… trudno, będziemy bawić się bez Ciebie ;-P.
Ale pomyśl jeszcze raz (z Tobę będzie jeszcze lepiej) – Bond, Wiktor, dziewczyna Bonda, Barrr, The Rock… superbohaterowie…  Bystrzaki, Habazie, Panta-Reie, WroTKi, Żabie, Ważki i Morzkulce w jednym miejscu, w różnym stanie.
Konkursy, zdjęcia z wyżej wymienionymi, ech! Żadnego ale!”

 

to już czas, zapisuję się!

FORMULARZ ZAPISÓW


(nie ma terminu zapisów, jeśli zdecydujesz się w piątek popołudniu, przyjedź! z drugiej strony jeśli wiesz, zapisz się wcześniej, aby pomóc nam w organizacji i przygotowaniach.
zapisy na spływ i Majty mają określone terminy.

pol

 

 

c:\37. Urodziny SKK ‘Morzulc\plan.txt
2012-12-13

szybki plan Urodzin

(kliknij aby powiększyć)

pol

“Przejażdżka z agentem” rozstrzygnięta
2012-12-12

Decyzją Kapituły Konkursu przyznano w tym roku dwie pierwsze nagrody ex aequo. To daje razem 4 zwyciężczynie: Mama Loczka, Ptyś i Kasia ze stolicy oraz Kujawska z Wielkopolski , nie pytajcie jak to możliwe, zobaczcie zwycięskie prace:

Pierwsza zwycięska praca w formie audiowizualnej:

 

Druga zwycięska praca w formie pisanej:

Poczytaj!

Serdecznie Gratulujemy zwyciężczyniom,
dziękujemy za udział wszystkim, którzy przesłali prace,
Kapituła Konkursu

 

mała kaszubska wieś na Kaszubach
2012-12-11

 

szybki wywiad koleżanki Zapałki z przypadkowo napotkaną osobą w małej kaszubskiej wsi na Kaszubach…

 

pol

jak dojechać ‘tam’?
2012-12-10

Dzisiaj krótko i na temat: jak dojechać do Wygonina?

- mapka w g’lach: Gdańsk – HBO Wygoni

Najwygodniej będzie dojechać do Starej Kiszewy z Kościerzyny (na drodze nr 214 z Kościerzyny na Toruń) lub ze Starogardu Gdańskiego (droga 22 na zachód i w Zblewie skręcamy na Kościerzynę, na drogę nr 214).
W samej Starej Kiszewie skręcamy w odpowiednią stronę ;), czyli w prawo lub w lewo, zależnie z której strony przyjedziecie (w prawo z Kościerzyny, w lewo ze Starogardu) na Konarzyny. Drogą prostą jak strzała kierujemy się do krzyzówki (niemalże prostopadłej) na której będzie tablica na Wygonin, agroturystykę, czy podobnie (na mapie obok jeziora Krąg).
Dojeżdżamy do punktu B na mapie g’lowej. Tam po lewej będziecie mieli HBO.

tyle.

pol

dziennik obecności
2012-12-14

Rzuć okiem do dziennika obecności na wyjeździe klasowym na Urodziny Morzkulca:

(kliknij na obrazek, aby powiększyć)

 

A tutaj mamy trochę standardowych wykresów… ech te zera… znikają!

pol

 

 

Konkurs: Przejażdżka z agentem. Nie byle co!
2012-11-29

Na pewno każda z Was kiedyś chciała zostać dziewczyną Bonda.

Morzkulc spełnia marzenia!

To znaczy dziewczyną Bonda nie zostaniecie (w końcu nie jesteśmy cudotwórcami, po drugie agent jest zajęty), ale chociaż przez chwilę będziecie mogły poczuć się jakbyście nią były :). Mamy do zaoferowania możliwość przejażdżki kanadyjką z agentem Fikierem, Wiktorem Fikierem, podczas spływu na 37. Urodzinach Morzkulca. Nie zabraknie gadżetów godnych agenta 037 np. czapko-szalików czy pościgów na wartkich wodach Wierzycy. Jednak z Nim możecie czuć się zupełnie bezpieczne, wiadomo: Fejfti Ferst!

Wszystko co musisz zrobić to przekonać Kapitułę Konkursu “Przejażdżka z agentem”, że to Ty powinnaś odbyć tą podróż życia. W jaki sposób? Forma jest dowolna: opowiadanie, wydzieranka, kolaż, piosenka lub żelazna argumentacja. Swoją pracę należy przesłać na adres mailowy przejazdzka.z.agentem@gmail.com do dnia 11.12.2012 do 21:00. Rozstrzygnięcie konkursu 12.12.2012.

Po takiej przejażdżce każda z Was na pewno będzie wstrząśnięta, ale nie zmieszana!

Zachęcamy do udziału,
Kapituła Konkursu
Przejażdżka z agentem

 

MAJTY, Unikatowe i Legendarne

–(męskie w kolorze SZARYM - tabela_rozmiarów )

(damskie w kolorach różnych (BIAŁY a/b/c, ŚLIWKOWY a/b/c, być może i INNE) - tabela_rozmiarów)

(kliknij na ‘tabele_rozmiarów’, a, b, c, ‘szarym’, aby wyświetlić obrazek)
2012-11-27

 

Prezentujemy magiczne majtki kajakowe dla kajakarki i kajakarza. Za jedyne dziesięć sztuk złota możecie zaopatrzyć się w egzemplarz z konkretnymi magicznymi właściwościami, a za dwanaście sztuk złota, możecie zamówić dodatkowe (inne) magiczne właściwości, którymi nasi magicy, mistrzowie i czeladnicy zaczarują egzemplarze dla Was (czytaj: możesz wybrać napis lub rysunek i przesłać go nam, jeśli będzie spełniał wymagania, zapewni Tobie dodatkowe, żądane i opisane przez Ciebie moce).

Obecnie nasi magicy, mistrzowie i czeladnicy pracują nad następującymi egzemplarzami (kliknij na odnośniku mocy lub zdjęciu, aby powiększyć – model poglądowy. kolor ~szary):

1. “Kampieren Verboten!” – +25-50 do szybkości rozbijania i zwijania obozu w miejscach do tego nie przeznaczonych.
2. “Nie weszłeś” – +10-35% do szybkości wszystkich zwrotów i manewrów na wodzie.
3. “Osom skills!” – +75-100% do wszystkich umiejętności kajakowych.
4. “Kamizelka asekuracyjna” – +25-30% do pływalności.
5. “Klep po dzioba” – +30-60 sekund do czasu pod wodą.
6. “Płyń środkiem” – +42-61 do czytania wody.
7. “100% kajakarza” – +100% do szałowego wyglądu w sprzęcie kajakowym (aka w pełnym ekwipunku).

 (kliknij na zdjęciu, aby powiększyć, model będzie zbliżony do pokazanego)
PS – nie ma konkursu czyje to zdjęcia powyżej, bo to za proste.

 

A DeRok na to:
(kliknij na zdjęciu, aby powiększyć)

 

pol

 

niespodzianka od ?

2012-11-26

Na gorąco przedstawiamy relację pana Z.:

“Biegając w dzisiaj niedaleko rzeki natrafiłem na dwa dziwne przedmioty… Pierwszy z nich zobaczyłem obok bystrza, natomiast drugi trochę w górze rzeki, na spokojnym odcinku. Patrzę, i przyglądam się, i swoim oczom nie wierzę: co ja paczę? A to pojawiły się na serwerze damskie Majty Urodzinowe, a chwilę później musiały także i  Męskie bokserki Urodzinowe. z niesamowitymi wręcz statystykami! Oczom swoim nie wierząc, sprawdzam, sprawdzam i proszę: damskie i męskie, są!
To pomyślałem: się zagotuje się, jak się rozniesie, a ponoć można je znaleźć tylko do Urodzin Klubu.”

K.

 

 

Zapałka mówi: Urodziny mają być w

Wygoninie!

2012-11-17

Tegoroczne Urodziny Klubu odbędą się w Wygoninie (byliśmy tam w latach 2004 i 2009). Nie to, żebyśmy wcześniej nie wiedzieli o tym i nie mieli zarezerwowanego miejsca…

pol

 

agent 037 będzie na Urodzinach.

Prezentujemy ludzi stojących za Urodzinami.
(patrz podpisy)

2012-11-05

pol

 

Radek, jakie w tym roku będą koszulki?

Uchylamy rąbka tajemnicy…

2012-10-30

Marian

 

37 lat… można różnie

2012-10-27

Zbliżają się 37. urodziny SKK Morzkulc.
37 lat to trochę czasu. Poniżej przedstawiamy parę ciekawostek na temat tego okresu:
1. Morzkulc w wieku 37 lat jest w miarę sławny. Jego członkowie zorganizowali już tysiące spływów, mnóstwo imprez i zwiedzili niejedno miejsce na świecie. Po 37 latach dowiaduję się, że wystarczyło się nie myć przez 37 lat, żeby stać się dużo sławniejszym od Morzkulca http://www.themysteryworld.com/2012/04/man-has-not-taken-shower-for-37-years.html Wierzył, że dzięki temu będzie miał w końcu syna (NOT! – ma 7 córek), jedyne oczyszczenie któremu się poddaje to wieczorne palenie marihuanen (a komu to potrzebne? a dlaczego?), modlenie się do Shivy i tańczenie wokół ogniska.
2. Można szukać rzeźby z XV w. po plebaniach w Szczecinie. http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20120706%2FSZCZECIN%2F120709751
3. Można stracić 37 lat małżeństwa jak L. Wałęsa, który “powinien się żalić, powinien mieć pretensje, ale podjął przemyślaną decyzję i walczył z komunizmem” http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/walesa-stracilem-37-lat-malzenstwa,194010.html
4. Można mieć 37 lat i zastanawiać się “Jak Wam się podobam?” http://www.hot.jpg.pl/zdjecie/98028/pgt/100/mam_37_lat_jak_wam_sie_podobam.html (nie rób scen, ubierz się dziewczyno).
5. Po 37 latach badań można ogarnąć, że herbata wywołuje raka prostaty. Mi wystarczyło 23 lata, paniom życzę smacznego. http://tech.money.pl/herbata-powoduje-raka-sprawdzali-to-37-lat-0-1129590.html herbata podobno sprawia też, że “nie są otyli, nie wpadają w alkoholizm” taaa może jeszcze zakola likwidują?
6. a może by tak spędzić 37 lat na siedzeniu na 3 metrowym słupie jak Święty Szymon Słupnik? To trzeba zrobić żeby zostać świętym! http://en.wikipedia.org/wiki/Simeon_Stylites

Reasumując 37 lat to wystarczająco dużo, żeby ludzie o Tobie wiedzieli, szanowali Cię albo mieli z Ciebie niezłą pompę. Każdy ma swój sposób, żeby zaistnieć: jedni się nie myją, inni siedzą na słupach lub walczą z komunizmem, ale spójrz na nich… spójrz na nas… potem jeszcze raz na nich (Szymon Słupnik na pewno nie zmienił swojego położenia) i w końcu na nas. Siedzimy w kajaku i palma wcale nam nie odbija.

Marian

 

Żadnego “muszę się uczyć” w trakcie Urodzin!

2012-10-27

pol

 

Kotarka dalej ćwiczy dojazd na Urodziny, dzisiaj była na Nowych Szkotach…

2012-10-21

pol

 

Kotarka ćwiczy dojazd na Urodziny, dzisiaj była w Gdyni Stoczni

2012-10-13

pol

 

 
Projekt i wykonanie:Łukasz Opałka, zalecana przeglądarka firefox 3.6 lub nowsza