Category: życie klubowe

Szkoleniówka 2017

comments Komentarze są wyłączone
By Kuba, 08.02.2017 08:08

Witaj w Klubie

Przede wszystkim Klub to wspólne pływanie i mile spędzony czas na wodzie i lądzie.

Szkoleniówka jest najlepszym sposobem aby poznać prawdziwe kajakarstwo, w zwrotnych kajakach jednoosobowych na rzekach nizinnych z późniejszą możliwością rozszerzenia na kajakarstwo górskie i morskie.  Kurs obejmuje cykl wykładów, zajęcia z pierwszej pomocy, 2 godziny zajęć na basenie z kajakami, 5 weekendowych spływów. Dodatkowo cena obejmuje kadrę składająca się z doświadczonych kajakarzy, sprzęt pływający,  ubezpieczenie NNW, imprezę integracyjną.

Głównym celem  kursu jest przekazanie wiedzy i wykształcenie umiejętności potrzebnych do sprawnego i bezpiecznego zorganizowania spływu.

Terminarz zajęć

Gdzie jest klub?

Atmosfera w klubie

Warsztaty morskie – czyli “Zajawka morska dla Morzkulca”

comments Komentarze są wyłączone
By zapalka, 15.01.2017 22:31
Nowy sezon kajakowy 2017  mieliśmy okazję rozpocząć już 3 stycznia wraz z niesamowitym Grzegorzem Rózikiem, przewodnikiem i instruktorem kajakarstwa morskiego w Szwecji.
Informacje o jego bazie w Szwecji oraz tym co robi można znaleźć na stronie http://www.skanpol.com/index.php/pl/kajakiplmenu, a o tym jak przepłynął Bałtyk kajakiem można było przeczytać w czasopiśmie “Wiosło”.
Skorzystaliśmy z okazji, że Grzegorz podczas pobytu w Polsce poświęcił nam jeden dzień, który postaraliśmy się maksymalnie wykorzystać. Już o godzinie 10 spotkaliśmy się żeby wyruszyć na cześć praktyczną zajęć, która odbyła się na Zatoce Gdańskiej w okolicach Brzeźno-Jelitkowo. Mogliśmy pod okiem specjalisty poćwiczyć  podstawowe techniki pływania kajakiem morskim – poczynając od prawidłowej techniki wiosłowania, sterowania przechyłami, czy używania skegu/steru, a kończąc na technikach samo-asekuracji oraz z pomocą innych. Pogoda jak na zimową aurę przystało była skrajnie “szkoleniowa” – początek ćwiczeń odbywał się niemal w promieniach słońca, aby w połowie zaskoczyć nas chmurą śniegową i wiatrem :)
Po ćwiczeniach na wodzie w Klubie odbyła się część teoretyczna warsztatów, czyli wykład i dyskusja o pływaniu po morzu i odpowiednim sprzęcie. Każdy miał możliwość zadania pytań i skonfrontowania swoich doświadczeń. Następnie dla osób chętnych odbyły się ćwiczenia z posługiwania się mapą, nawigacji na morzu.
Według mnie kwintesencją rozmowy z Grzegorzem było mniej więcej tak brzmiące stwierdzenie:
“Mówić o pływaniu po morzu, sprzęcie, czy technikach asekuracyjnych można bez końca, ale nauczyć się można tylko pływając i wtedy poczuje się do czego te wszystkie rzeczy, o których mówię są potrzebne”
Na warsztatach zjawiło się spore grono osób, więc mamy nadzieję, że zainteresowanie pływaniem po morzu w Naszym Klubie wzrośnie, szczególnie że mamy ku temu najlepsze warunki wśród Klubów Akademickich w Polsce ;)
Dziękujemy bardzo Grzegorzu!więcej zdjęć

Trzech Króli 2017

comments Komentarze są wyłączone
By pol, 08.01.2017 19:51

W Trzech Króli razem z Orłem, jako dwóch Króli w Poziomce, spróbowaliśmy spłynąć na mrozach Motławę z Grabin Zameczku do Śluzy. Ujemna temperatura razem z dużym opadem śniegu (zdjęcie Motławy z Wiślinki po lewej) zmusiły nas do startu na Radunii poniżej bystrza za Pruszczem. W -10 st C, czasem w padającym śniegu, po kilku zatorach, mieszaniu zupy i ponad kilometrowej przenosce przed Krępcem dotarliśmy do Gdańska.

 

więcej zdjęć

Drzewica – tor kajakowy

comments Komentarze są wyłączone
By Łukasz Opałka, 27.10.2016 13:35

Co można robić w piękny październikowy weekend, gdy temperatury powietrza i wody oscyluje koło 8-10°C…? Na przykład wstać o godz. 4 rano i przejechać pół Polski, by przez kilka godzin popływać sobie kajakiem. Na takie małe szaleństwo zdecydowali się: Wiktor F. i Krzysztof Ś – inicjatorzy całego zamieszania, Agata W. i Sławek M., którym nawet udało się pogodzić kajakowanie z wizytą na urodzinach 5-letniej Natalki, Adam G. – nasz wspaniały KO oraz Szymon S., znany w niektórych kręgach jako Guru Bangkoku, a od niedawna też Piotrkowa Trybunalskiego.

Celem wyjazdu była stosunkowo niedaleka Drzewica, miejscowość w woj. łódzkim, a konkretnie znajdujący się tam tor kajakowy. Tor ten (podobno) nie należy do najłatwiejszych, więc pływanie dostarczyło wielu emocji, w szczególności osobom stawiającym pierwsze czy drugie kroki w kajakarstwie górskim. Wszyscy jednak skończyli weekend z uśmiechem na twarzy, zwłaszcza że niedziela upłynęła pod znakiem pięknego jesiennego słońca.

Zwieńczeniem wycieczki był uroczy wspólny posiłek w oparach absurdu i spalonego oleju w karczmie „Pod Dobrym Aniołem”, z, co ciekawe, zupą diabelską i czarcim plackiem w menu.

Przedłużony weekend sierpniowy pod Krakowem

comments Komentarze są wyłączone
By zapalka, 17.08.2016 20:00

Długi weekend w sierpniu wymusza planowanie kajakowych przygód – trzy wolne dni w środku lata, ciepło i niedawno otwarta obwodnica Łodzi są najlepszym powodem do zorganizowania wyjazdu.

Pierwotnie plan był nieco inny… może Alpy, może Wełtawa przy 17 kubikach… niestety przed jego zrealizowaniem powstrzymały nas przypadki losowe, wiec nie pozostało nam nic innego jak podczas Klubowego Czwartku, oprócz zmiany planów na wyjazd, namówić jeszcze kogoś aby pojechać gdziekolwiek. Udało się i powstał wyjazd mieszanego składu: Morzkulca (Marek syn Andrzeja, Marek syn Wacława oraz Zapałka) z gościnnymi występami Morzkulca z krwi i kości, który aktualnie oddał serce skałom-AKW (Auguścik) oraz Krzysztofowi z AKW.

Udało nam się popływać na torze w Krakowie, odwiedzić tor na Wietrznicach oraz postawić pierwsze kroki w skałach Doliny Będkowskiej. Wyszedł z tego całkiem niezły weekend w super składzie do wszelkiej działalności górskiej oraz wieczornych gier słownych ;)

parę ZDJĘĆ

 

 
Projekt i wykonanie:Łukasz Opałka, zalecana przeglądarka firefox 3.6 lub nowsza