kurs pierwszej pomocy przedmedycznej

By Paulucha, 17.03.2014 09:21

Drugi tydzień marca to idealny czas w roku by zdobyć wiedzę niezbędną do udzielania pomocy przedmedycznej.  18 śmiałków, którzy krwi i trudnych przypadków się nie boją, spędzili trzy przedłużające się do długiej nocy popołudnia, by odkryć tajniki ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Całość nie mogłaby się odbyć bez dwóch doświadczonych ratowników medycznych: Oli Gac i Wiktora Fikiera, których mamy szczęście posiadać w zasobach klubowych. To oni niestrudzenie odpowiadali na wydające się nie mieć końca pytania z kategorii: “A co jeśli…?”

Przemyślany i dobrze zaplanowany układ szkolenia sprawił, że w usystematyzowany sposób zdobyliśmy wiedzę teoretyczną z zakresu:

  Basic Life Support (czynności podtrzymujące życie przed przybyciem profesjonalnej i w pełni wyposażonej pomocy medycznej),

  Zasad postępowania w przypadku: złamań, zwichnięć, oparzeń, hipo- i hipertermii, hipo- i hiperglikemii itp.

   Powyższe elementy ćwiczyliśmy do utraty tchu w trakcie wyreżyserowanych przez Olę i Wiktora scenek sytuacyjnych.

   Kto nie uczestniczył ma czego żałować.  Pomimo faktu, iż większość uczestników szkolenia brała udział w podobnych inicjatywach, każdy zgodnie przyznaje za naszymi Instruktorami, że jedynym sposobem, by skutecznie pomagać innym jest ciągła edukacja.

   Dla tych, którzy nie uczestniczyli w tej edycji szkolenia mamy dwie informacje. Obie dobre! Po pierwsze możecie czuć się bezpiecznie przy absolwentach kursu, którzy w każdej sytuacji będą w stanie zapewnić Wam fachową pomoc przedmedyczną. Po drugie,  jeśli tylko wykażecie odrobinę inicjatywy dla kolejnego szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej – zorganizujemy je dla Was!

   Wyposażeni w bagaż wiedzy, po spenetrowaniu zasobów magazynowych klubu możemy ruszać na pierwsze wiosenne pływania!

   Dziękujemy Oli i Wiktorowi za przystępnie przekazaną wiedzę i Zarządowi za organizację szkolenia!

   Bezpiecznego sezonu!

   Zosia

    

   więcej zdjęć

    
   Projekt i wykonanie:Łukasz Opałka, zalecana przeglądarka firefox 3.6 lub nowsza