AMP Kamienna 2013

By zapalka, 25.04.2013 07:36

Mistrzostwa w Kajakarstwie Górskim “AMP Kamienna” to cykliczna impreza organizowana od 1984 roku (czytaj więcej: http://amp.bystrze.org/). W zawodach może wystartować każdy, kto posiada odpowiednie umiejętności oraz sprzęt. W tym roku również Nas nie zabrakło :) czekamy na bezpośrednie relacje naszych Klubowiczów!
bezpośrednia relacja Klubowiczów, na żywo z asekuracji przed Sabałowym:

Na Kamienną w tym roku kilkoro Klubowiczów dotarło prosto z ICSów (Improwizowanych Czech Szkoleniowych – w osobnym wspisie szczegóły) – Radzio (Kadra), Koniu, Duży i pol (Kursanci, plus wujek Przemek z zaprzyjaźnionego ŻK). Innymi sposobami w środę, czwartek lub kiedy indziej dojechali: Wiktor, Rekin, Macias, Tomi, KrzychuŚ.
Podczas samych zawodów większość naszej grupy stała na asekuracji za mostem i przed Sabałowym. Zawodnicy płynęli standardowy odcinek zawodów w pierwszym przejeździe. Padało.
Przykładowy fragment akcji prosto z brzegu:
- Płynie, płynie. Kto to? A Koniu!
- Dajesz, dajesz! wiosłuj, wiosłuj! &&***(((()&!
Chwilę później, przy kimś innym na, w wodzie.
- Rzuutkaa!!!
Albo:
- Wpinaj żabę. Za pas na środku!
Innym razem:
- Jaki to numer płynie? 80? Gdzie jest Duży, już powinien być. Czy mogłoby przestać padać?
Część z aktywnie biorących udział w asekuracji pobiegało sobie w górę i w dół, aby zdążyć na swój start, część pływała na cudzym sprzęcie (btw zdjęcie Wiktora powyżej wygląda na tegoroczne, płynie na pożyczonym wiośle), wszyscy moczyli się, dzielnie ratując płynących i ich sprzęt, część poskakała do Sabałowego.
Z tego wszystkiego (aka brak komunikacji, lekki bałagan) trudno było stwierdzić kto prowadzi, kto się dostał do finału. Okazało się, ku naszej uciesze, że dostał się do niego Orzech (Brawo!!), a bardzo blisko był Rekin (czyt.: Rekę, brawo!). Finałowy bieg zaczynał sie na PKSie, a kończył na elektrowni. Orzech wyplywał o jedno miejsce wyżej i skończył na dziewiątej pozycji!! Cieszymy się również z szóstego miejsca Konia w klasyfikacji kajakarek.
Reszta biegała wzdłuż trasy i kręciła. Filmy lub z innymi uczestnikami.
Wieczorem w schronisku Wojtek udekorowano zwycięzców, rozlosowano nagrody. Zabrakło czegoś specjalnego na 30 edycję Kamiennej, dobrze tort był, tyle.
Oficjalne wyniki obejrzycie tutaj.


pol

 
Projekt i wykonanie:Łukasz Opałka, zalecana przeglądarka firefox 3.6 lub nowsza