Szkoleniówka 2005

Przez Łukasz Opałka, 02.01.2010 21:08

Kajakówka 2006
Dziewczyno, chłopaku, spędź wiosnę w kajaku !!!

Nauka poprawnego pływania kajakiem oraz organizacji
i prowadzenia bezpiecznych imprez kajakowych

Co, gdzie i kiedy? Terminarz Kajakówki 2006

Tradycją już jest fakt, iż Studencki Klub Kajakowy „Morzkulc” organizuje na wiosnę cykl szkoleń kajakowych zwanych Kajakówkąlub Szkoleniówką.
Jest to wspaniała okazja, by poznać nowych ludzi, którzy pchani pierwotnym instynktem przeżycia niezapomnianej przygody, decydują się na spędzanie wolnego czasu w kajaku.

Każdy kto decyduje się wziąć udział w szkoleniu, poznaje kajakarstwo z zupełnie innej strony i dowiaduje się, że może ono zostać jego życiową pasją, sposobem na życie.
Zabawa jednak nie kończy się tylko naKajakówce – zabawa trwa dalej.
Większość uczestników Kajakówki pozostaje przy klubie i wraz z innymi klubowiczami bierze udział w rozmaitych imprezach turystycznych, eksploracjach, poznaje nieznane mu dotąd malownicze zakątki Polski … „… he he , z rzeki to wygląda zupełnie inaczej….”. Poznaje barwne postacie, ludzi których łączy jedna filozofia – kajakarstwo w szerokim tego słowa znaczeniu.


Zakres kursu obejmuje: (kliknij, żeby zobaczyć terminarz!)

  • wykłady oraz projekcje multimedialne (omówienie szlaków kajakowych, budowy sprzętu pływającego, locji kajakowej, etyki wodniackiej i zachowań w przypadku wypadków na wodzie, pierwszą pomoc);
  • zajęcia praktyczne na basenie (poznanie technik wiosłowania oraz ratownictwa wodnego);
  • praktyczne poznanie budowy sprzętu kajakowego, sposobów jego naprawy i konserwacji;
  • nauka techniki pływania na różnych rodzajach kajaków po jeziorach Raduńskich;
  • kilka weekendowych spływów rzekami Pomorza doskonalących umiejętności wiosłowania;
  • przygotowanie do egzaminów na Przodowników Turystyki Kajakowej PTTK oraz Instruktorów Turystyki PZK;
  • wspaniałą zabawę i stopę wody pod kilem (nie zawsze :))

Całość jest urozmaicana pokazami slajdów, filmów wideo i Imprezą Integracyjną (01.04). Zamknięcie Kajakówki nastąpi 27-28 maja w Jastrzębiej Górze na corocznie organizowanychIgraszkach Morskich (patrz 200120022004_12004_2).

A wszystko to za jedyne 170zł (płatne w dwóch ratach)!

Sprzęt na którym pływamy jest bardzo zróżnicowany. Są to  łódki wykonane z kompozytu składającego się z włókna szklanego i żywicy poliestrowej oraz kajaki polietylenowe. Szkolenie odbywa się na kajakach dwuosobowych, jedynkach i kanadyjkach. Do zajęć na basenie wykorzystujemy polietylenowe kajaki jednoosobowe, które normalnie służą nam do pływania po rzekach górskich.
Na spływach wozimy ze sobą wszystko co jest niezbędne. Oprócz rzeczy uczestników zabieramy namioty, reparaturkę i inne wyposażenie wachtowe potrzebne do przyrządzania posiłków. Zakładamy, że pogoda będzie wystarczająco dobra, aby spać pod namiotami. Uczymy przyrządzać całkiem smaczne posiłki, które przyrządzamy wspólnie na świeżym powietrzu przy ognisku.

Po ukończeniu Szkoleniówki staniecie się członkami naszego klubu z wszystkimi wynikającymi z tego przywilejami i obowiązkami. Ale nie zakończy to szkolenia. Jeśli zaliczycie pozytywnie (nieobowiązkowy) egzamin końcowy, otrzymujecie rekomendację od klubu na uczestniczenie w kolejnych kursach i szkoleniach. Jednym z nich jest ogólnopolski spływ Drawa Szkoleniowa. Jest to 16 dniowy spływ wakacyjny, którego ukończenie jest konieczne do uzyskania uprawnień Instruktora Rekreacji Ruchowej oraz uprawnień PTTK i PZK.
Dla osób, którym „nizinne” kajakowanie nie wystarczy i będą chcieli poczuć dreszczyk emocji towarzyszący kajakarstwu górskiemu organizowane są szkolenia techniki górskiej. Zainteresowani będą mogli pojechać do Jurgowa koło Bukowiny Tatrzańskiej, aby spróbować swych sił na Białce Szkoleniowej. Można również wykorzystać zastawki i upusty, których wiele jest w naszej okolicy.

Później przychodzi kolej na wiosenne wyjazdy na Czechyrzekę Kamienną , także Alpy i czego jeszcze dusza zapragnie!

Spotkania (zajęcia): od 9-go marca w każdy czwartek o godz.18.00
w sali 222 budynku „Chemia A” Politechniki Gdańskiej (budynek obok Gmachu Głównego) (Gdańsk, ul. Narutowicza 11/12)

Spotkania organizacyjne: godzina 19-tą 23.02 i 02.03 w Sali 205Bratniaka, ul. Siedlicka 4

tel. kontaktowy: Szkoleniowiec (504606762)

Zapraszamy!

 
Projekt i wykonanie:Łukasz Opałka, zalecana przeglądarka firefox 3.6 lub nowsza