42 Urodziny SKK “Morzkulc”

Przez pol, 26.11.2017 20:53

 

XLII Urodziny

SKK “Morzkulc”

 

1. Podstawowe informacje

Termin: 8-10 grudnia 2017 roku

Miejsce: Bartel Wielki, Ośrodek Rozwoju i Integracji Sołectwa

Koszty: tylko piątek – 45zł, tylko sobota – 70zł, całość piątek-niedziela – 110zł.

Spływ – Niechwaszcz + Wda (szczegóły poniżej) – 20zł

Gadżet – ekologiczna, bawełniana, w naturalnym kolorze, duża itd. torba na zakupy lub cokolwiek innego – 10zł

 

2. Dodatkowe info

–Impreza (noclegi w szkole – na łóżkach/materacach/podłodze kto pierwszy, ten lepszy, wielgachna gawra z ogniskiem, ciepłe/gorące napoje, zaopatrzenie do ogniska, dziczyzna w sobotę wieczorem, ciepła strawa po spływie, piwo bez umiaru, lekkie sobotnie śniadanie, towarzystwo znanych ludzi z Polski i ze świata, gitary, śpiewy itd…).

–Spływ (koszt transportu na i ze spływu ludzi i sprzętu, ognisko w trakcie; koszt jest niezależny od sprzętu własnego, bądź organizatora): rzeką Niechwaszcz z Listewki/Mniszka do Czarnej Wody, około 13km – 20pln.

W ramach spływu prowadzimy akcję “poznaj inne/ych Klubowiczki/ów i Kajakarki/rzy” – wybierz z kim chcesz płynąć, a skontaktujemy Cię z tą osobą i spróbujemy pomóc ;). Jest to niepowtarzalna okazja na towarzystwo ważnej osoby światka kajakowego w jednej osadzie.

Nie możesz przyjechać na Urodziny? Trudno, będziemy bawić się bez Ciebie, ale możesz zamówić samą powtarzalną torbę na zakupy, albo dwie, czy trzy różnych krojów, kolorów i rozmiarów! Zamów ją dla siebie lub dla swojej sympatii (połącz promocje z usługą “poznaj inne/ych…” ). Dodruk będzie, choć nie wiadomo kiedy.

–Informacje ogólne i zapisy: będziecie potrzebować śpiwora i karimaty, na wszelki wypadek. Własne kubki na piwo czy ciepłe napoje będą stanowić alternatywę dla plastików, a jednocześnie pomożesz chronić środowisko. A i ubierzcie się ciepło na spływ.

Wszelkich informacji na temat Urodzin, spływu i całości spraw związanych z tematem z przyjemnością i w błyskawicznym tempie (w miarę możliwości) udziela kierownikpole-mail:pawelpolanski0[-małpa-]gmail.com , tel 60-36-607-10

 

FORMULARZ ZAPISÓW

 

 

Gadżet Urodzinowy – torba na zakupy

 

W tym roku jako gadżet urodzinowy przygotowaliśmy torbę na zakupy z logiem Klubu!
Podając za producentem:

“Waga: 65,0g
Wymiary: 42,0cm x 37,0cm
Długośc ucha: 40cm
Rozmiar nadruku: 297mm x 210mm
Tworzywo: 100% bawełna
Gramatura: 160g
Technologia: Sitodruk

Torba Ekobag Max pomyślana została o tych, którzy robią większe zakupy. Pakowna, bawełniana torba posiada solidnie wszyte, długie ucha, co pozwala nosić ją na ramieniu. Kolor naturalnej bawełny sprawia, ze na powierzchniach bocznych, ładnie i czytelnie wygląda każdy nadruk. Nadruk jest trwały, nie ulega spraniu, ani innemu zdeformowaniu w trakcie użytkowania torby. Jednym słowem, to idealny produkt praktyczny i ładny.”

 

W sam raz do codziennego użytku :)

 

 

Niechwaszcz – spływ urodzinowy

W miniony weekend spłynęliśmy dla Was odcinek planowany na Urodzinach.
Wyruszyliśmy z mostu na drodze z Czerska do Wiela (okolice Listewki/Mniszka) i pokonaliśmy trasę przez Zawadę, do ujścia do Wdy i dalej Wdą do Czarnej Wody przy HW na peglu.
Całość ma około 13km (11km do ujścia i 2km do pola biwakowego w Czarnej Wodzie).

Od startu do Zawady rzeka powoli usypia czujność kajakarza, aby co chwilę zaskoczyć to przyspieszając, to rzucając kłody pod nogi, kajak, albo przerzucając mostek, kładkę z brzegu na brzeg. Płynie wśród pięknej okolicy w tak zwanej Dolinie Niechwaszczy. Ponad 8km do przenoski w Zawadzie stanowi nie lada wyzwanie nawet dla wytrawnych kajakarzy. Wszyscy znajdą na wodzie coś dla siebie, a to dopiero początek atrakcji. Prawdziwe wyzwania zaczynają się za przenoską, na ostatnim odcinku do ujścia. Należy mocniej chwycić wiosła i czujnie płynąć na bystrym nurcie, aby nie dać się zaskoczyć. Ten odcinek obfituje w szybkie sekcje, przeszkody i malownicze krajobrazy.

Oto kilka komentarzy na gorąco:

- Niechwaszcz potrafi zaskoczyć! – powiedział Marcin z Wrocławia, uczestnik poprzednich wypraw na Niechwaszcz, w tym tej z 2011 roku.

- Lubię tu wracać. – przyznała Dominika z Czaplinka.

- Ta rzeka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. – Marcin, Bear Grylls ze Skarszew na odcinku za Zawadą.

- Cały czas musisz mieć się na baczności, rzeka tylko czeka aby pokazać pazur. – Krzysztof z Gdańska pamiętający rok 2013 i koniec spływu już po zmierzchu.

- Na tej rzece nie można się nudzić! – skomentował Paweł z Koszalina.

Pozostaje mieć nadzieję, że równie entuzjastycznie podejdą do spływu uczestnicy Urodzin.

 

 

Kogo spotkasz na Urodzinach?

 

Z kim zobaczymy się na Urodzinach?

Sprawdź mapkę poniżej (kliknij na mapę, aby powiększyć).

 

 

 

Plan gry Urodzinowej

(kliknij aby powiększyć)


 
Projekt i wykonanie:Łukasz Opałka, zalecana przeglądarka firefox 3.6 lub nowsza