Szkoleniówka 2008

Przez admin, 29.12.2009 22:56

Nauka poprawnego pływania kajakiem oraz organizacji
i prowadzenia bezpiecznych imprez kajakowych

Tradycją już jest fakt, iż Studencki Klub Kajakowy„Morzkulc” organizuje na wiosnę cykl szkoleń kajakowych zwanych Kajakówką lub Szkoleniówką.
Jest to wspaniała okazja, by poznać nowych ludzi, którzy pchani pierwotnym instynktem przeżycia niezapomnianej przygody, decydują się na spędzanie wolnego czasu w kajaku.

Każdy kto decyduje się wziąć udział w szkoleniu, poznaje kajakarstwo z zupełnie innej strony i dowiaduje się, że może ono zostać jego życiową pasją, sposobem na życie.
Zabawa jednak nie kończy się tylko na Kajakówce – zabawa trwa dalej.
Większość uczestników Kajakówki pozostaje przy Klubie i wraz z innymi klubowiczami bierze udział w rozmaitych imprezach turystycznych, eksploracjach, poznaje nieznane mu dotąd malownicze zakątki Polski … „… he he , z rzeki to wygląda zupełnie inaczej….”. Poznaje barwne postacie, ludzi których łączy jedna filozofia – pasja odkrywania świata.


Zakres kursu obejmuje:

  • 5-6 wykładów oraz projekcje multimedialne (organizacja imprez kajakowych, budowa sprzętu pływającego, locja kajakowa, etyka wodniackiej i zachowania w przypadku wypadków na wodzie, pierwsza pomoc);
  • 2 godziny basenowe z kajakiem (poznanie technik wiosłowania oraz ratownictwa wodnego);
  • praktyczne poznanie budowy sprzętu kajakowego, sposobów jego naprawy i konserwacji;
  • nauka techniki pływania na różnych rodzajach kajaków i Kanu;
  • 4 weekendowe spływy rzekami Pomorza doskonalących umiejętności wiosłowania;
  • możliwość członkostwa w Klubie i dofinansowanie do kolejnych kursów
  • przygotowanie do samodzielnego organizowania spływów nizinnych w ramach naszego członkostwa w klubie;
  • możliwość uczestnictwa w innych imprezach i spływach klubowych ;)
  • wspaniałą zabawę i stopę wody pod kilem (nie zawsze :))

Całość jest urozmaicana pokazami slajdów, filmów wideo i Imprezą Integracyjną (30.03). Zamknięcie Kajakówki nastąpi 25-27 maja w Jastrzębiej Górze na corocznie organizowanych Igraszkach Morskich (patrz 20012002,2004_12004_22005).

Koszt 180zł

Więcej info o kursie ;)

Sprzęt na którym pływamy jest bardzo zróżnicowany. Są to  łódki wykonane z kompozytu składającego się z włókna szklanego i żywicy poliestrowej oraz kajaki polietylenowe. Szkolenie odbywa się na kajakach dwuosobowych, jedynkach i kanadyjkach. Do zajęć na basenie wykorzystujemy polietylenowe kajaki jednoosobowe, które normalnie służą nam do pływania po rzekach górskich.

Na spływach wozimy ze sobą wszystko co jest niezbędne. Oprócz rzeczy uczestników zabieramy namioty, reparaturkę i inne wyposażenie wachtowe potrzebne do przyrządzania posiłków. Śpimy pod namiotami, lub w wynajętych domkach. Uczymy przyrządzać całkiem smaczne posiłki, które przyrządzamy wspólnie na świeżym powietrzu przy ognisku.

Po ukończeniu Szkoleniówki staniecie się członkami naszego klubu z wszystkimi wynikającymi z tego przywilejami i obowiązkami. Ale nie zakończy to szkolenia. Jeśli zaliczycie pozytywnie (nieobowiązkowy) egzamin końcowy, otrzymujecie rekomendację od klubu na uczestniczenie w kolejnych kursach i szkoleniach. Jednym z nich jest ogólnopolski spływ Drawa Szkoleniowa. Jest to 16 dniowy spływ wakacyjny, którego ukończenie jest konieczne do uzyskania uprawnień Instruktora Rekreacji Ruchowej oraz uprawnień PTTK i PZK.

Dla osób, którym „nizinne” kajakowanie nie wystarczy i będą chcieli poczuć dreszczyk emocji towarzyszący kajakarstwu górskiemu organizowane są szkolenia techniki górskiej. Zainteresowani będą mogli pojechać do Jurgowa koło Bukowiny Tatrzańskiej, aby spróbować swych sił na Białce Szkoleniowej. Można również wykorzystać zastawki i upusty, których wiele jest w naszej okolicy.

Później przychodzi kolej na wiosenne wyjazdy naCzechy i rzekę Kamienną , także Alpy i czego jeszcze dusza zapragnie!

Spotkania (zajęcia)

Spotkania organizacyjne: 11.03 i 13.03 godzina 19-ta
(także w każdy następny czwartek od godziny 19-stej)

w siedzibie klubu na ul. Do Studzienki 34a (budynek z napisem
„strzelnica” połączony z pizzerią PRL i Autsajderem)

Zajęcia kursowe: Od 27-go marca w każdy czwartek o godz. 19.00
w naszym klubie na ul. Do Studzienki 34a

 
Projekt i wykonanie:Łukasz Opałka, zalecana przeglądarka firefox 3.6 lub nowsza