Szkoleniówka 2009

Przez admin, 29.12.2009 22:52
„Rzeki to płynące drogi…”

Zobacz plakat!

Do szkoleniowca :
GG:2585491

e-mail:
jacekseroczynski(at)wp.pl

Terminarz Szkolenia 2009
[.pdf]

Nauka poprawnego pływania kajakiem oraz organizacji
i prowadzenia bezpiecznych imprez kajakowych

Tradycją już jest fakt, iż Studencki Klub Kajakowy„Morzkulc” organizuje na wiosnę cykl szkoleń kajakowych zwanych Kajakówką lubSzkoleniówką.
Jest to wspaniała okazja, by poznać nowych ludzi, którzy pchani pierwotnym instynktem przeżycia niezapomnianej przygody, decydują się na spędzanie wolnego czasu w kajaku.
Każdy kto decyduje się wziąć udział w szkoleniu, poznaje kajakarstwo z zupełnie innej strony i dowiaduje się, że może ono zostać jego życiową pasją, sposobem na życie.
Zabawa jednak nie kończy się tylko na Kajakówce – trwa dalej.
Większość uczestników Kajakówki pozostaje przy Klubie i wraz z innymi klubowiczami bierze udział w rozmaitych imprezach turystycznych, eksploracjach, poznaje nieznane mu dotąd malownicze zakątki Polski (… z rzeki to wygląda zupełnie inaczej…). Poznaje barwne postacie, ludzi których łączy jedna filozofia – pasja odkrywania świata.

Zakres kursu obejmuje:

  • 5-6 wykładów oraz projekcje multimedialne (organizacja imprez kajakowych, budowa sprzętu pływającego, locja kajakowa, etyka wodniacka i zachowania w przypadku wypadków na wodzie, pierwsza pomoc);
  • 2 godziny basenowe z kajakiem (poznanie technik wiosłowania oraz ratownictwa wodnego);
  • praktyczne poznanie budowy sprzętu kajakowego, sposobów jego naprawy i konserwacji;
  • nauka techniki pływania na różnych rodzajach kajaków i kanadyjkach;
  • 4 weekendowe spływy rzekami Pomorza doskonalących umiejętności wiosłowania;
  • możliwość członkostwa w Klubie i dofinansowanie do kolejnych kursów
  • przygotowanie do samodzielnego organizowania spływów nizinnych w ramach naszego członkostwa w klubie;
  • możliwość uczestnictwa w innych imprezach i spływach klubowych ;)
  • wspaniałą zabawę i stopę wody pod kilem (nie zawsze :))

Całość jest urozmaicana pokazami slajdów, filmów wideo i Imprezą Integracyjną (03.04). Zamknięcie Kajakówki nastąpi 29-31 maja na corocznie organizowanych Igraszkach Morskich (patrz 20012002,2004_12004_22005).

Koszt 190zł

Możliwość zapłaty w dwóch ratach (100zł do 02.04, 90zł do 30.04)

Więcej info o kursie ;)

Sprzęt na którym pływamy jest bardzo zróżnicowany. Są to  łódki wykonane z kompozytu składającego się z włókna szklanego i żywicy poliestrowej oraz kajaki polietylenowe. Szkolenie odbywa się na kajakach jedno i dwuosobowych oraz kanadyjkach. Do zajęć na basenie wykorzystujemy polietylenowe kajaki jednoosobowe, które normalnie służą nam do pływania po rzekach górskich.
Na spływach wozimy ze sobą wszystko co jest niezbędne. Oprócz rzeczy uczestników zabieramy namioty, reparaturkę i inne wyposażenie wachtowe potrzebne do przyrządzania posiłków. Śpimy pod namiotami, lub w wynajętych domkach. Uczymy przygotowywać całkiem smaczne posiłki, które przyrządzamy wspólnie na świeżym powietrzu przy ognisku.
Po ukończeniu Szkoleniówki staniecie się członkami naszego klubu z wszystkimi wynikającymi z tego przywilejami i obowiązkami. Ale nie zakończy to szkolenia. Jeśli zaliczycie pozytywnie (nieobowiązkowy) egzamin końcowy, otrzymujecie rekomendację od klubu na uczestniczenie w kolejnych kur
 
Projekt i wykonanie:Łukasz Opałka, zalecana przeglądarka firefox 3.6 lub nowsza